A Műút decemberi lapszámbemutatóját követően átadták a folyóirat nívódíjait öt kategóriában – írja a Műút portál.
A szerkesztőség tagjainak szavazatai alapján a díjazottak:
- Kukorelly Endre – szépirodalom
- Szabó Gábor – kritika
- Kopasz Tamás – képzőművészet
- Oravecz Gergely – képregény
- Romhányi Török Gábor – a Műút portál nívódíja
Kukorelly Endre
„Volt a PIM kézirattárosa, az ELTE történelem–könyvtár szakos hallgatója, a Jelenlét, a ’84-es Kijárat, a Magyar Napló, a Magyar Lettre Internationale, a Magyar Narancs és a Kalligram szerkesztője […]; több irodalmi társaság alapítója, szervezője, elnöke is volt, tanított az Intermédia tanszéken és más felsőoktatási intézményekben. Eközben írt verset, novellát, regényt, színdarabot, esszét. […] Iróniája kifinomult, jó humora közismert, rezignáltsága tiszta hangú, érzékenysége, empátiája különösen erős..” (részlet Kabai Lóránt Kukorelly Endréről írt laudációjából)
Szabó Gábor
„Díjazottunk kritikái esetében első látásra […] érzékeny felismerések révén — új területekre leszünk kalauzolva. Mint ahogy szerzőnknek a Műút-könyvek sorozatában megjelent könyvét is ezen „gazdagsága, képzet- és eszmetársításainak frissessége, értelmezésének újításai” okán méltathatták.” (részlet Jenei László Szabó Gáborhoz írt laudációjából)
Kopasz Tamás
„1958-ban született Szegeden, 1981-ben végzett a Képzőművészeti Főiskolán, 1989-ben Derkovits-ösztöndíjat kapott. Később még számos díj és ösztöndíj jutalmazta illetve ismerte el tevékenységét, amely a rajztól, grafikától a festészeten át a szobrok készítéséig terjedt, persze a meghatározó mindig a festészet maradt. […] Művészetének eddigi három és fél évtizede jól elkülöníthető szakaszokra osztható, amit nagyon megkönnyít az is, hogy ő maga rövidebb-hosszabb sorozatokban és ciklusokban gondolkodik és alkot, sőt e ciklusokat egy egy címmel különíti el egymástól.” (részlet Kishonthy Zsolt Kopasz Tamásról írt laudációjából)
Oravecz Gergely
„Lénárd László ajánlotta figyelmembe (és a Műút képregényrovata figyelmébe) még 2010-ben díjazottunk napi rendszerességgel megrajzolt-megírt, saját életeseményeit kommentáló, naplószerű comic strip-sorozatát — ezek bár a képregényműfajban sem előzmény nélküliek, mégis — egy friss szemlélet- és alkotásmódot mutattak fel idehaza. […] A mondott comic strip-sorozat idén végre megjelent könyvformában is..” (részlet Kabai Lóránt Oravecz Gergelyhez írt laudációjából)
Romhányi Török Gábor
„[A]z ő munkájának köszönhetően kapott kiváló magyar fordítást Nietzsche, Beckett, Foucault vagy Michel Onfray megannyi műve.” (részlet Antal Balázs Romhányi Török Gáborról írt laudációjából)