A debreceni Csokonai Színház kiválósága, Miske László éppen ötven éve fejezte be tanulmányait színész szakon. Ez alkalomból ő és még egy idén kerek évfordulós társa a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen rendezett ünnepségen vették át aranydiplomájukat április 15-én, pénteken.
Miske László 1966-ban végzett a marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben, Nagyváradon játszott 1966 és 1987 között, majd a kolozsvári Állami Magyar Színházhoz (1987‒1990), utána a Miskolci Nemzeti Színházhoz (1990‒1992) szerződött. 1992-től a debreceni Csokonai Színház tagja.
Miske László valamennyi szerepében közkatonaként indult, de a szereppel vívott titáni küzdelem után mindig a színpad „nagytiszteletű ura” lett. Ez nem véletlen, hiszen ha első választott hivatásához hű marad, ma a lelkészként szolgálna. Ő ugyan azt vallja, hogy a református teológia menedék volt a totalitárius uralom malomkövei elől, azonban a teológia a „tanulóoskolájává vált.”
Elismerten nagyszerű előadásai, illetve alakításai a debreceni Csokonai Színházban: Tamási Áron: Csalóka szivárvány; Eljátszott és el nem játszott szerepek; Tamási Áron: Ősvigasztalás; Hamvai Kornél: Márton partjelző fázik; Háy János: A Gézagyerek; T.Williams: Macska a forró bádogtetőn; Háy János: A Pityu bácsi fia). A 2002-es POSZT-on a legjobb mellékszereplőnek választották A Gézagyerekben nyújtott alakításáért, s itt kapta meg a Jászai Mari-díjat is 2003-ban.
Az 1990-es évek óta több alkalommal rendezőként is kipróbálta magát (Tamási Áron: Boldog nyárfalevél; Ken Kesey: Kakukkfészek; Sütő András: Káin és Ábe;, Farkas Ferenc: Bűvös szekrény), éveken át a debreceni Ady Endre Gimnázium drámai osztályában tanított színpadi mozgást, a 2000-es évektől kezdődően pedig a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának magánének tanszékén színészmesterséget oktat.
2013 őszén a nagyváradi Szigligeti Színház örökös tagjává választották, a 150 éves jubileumáról ünnepi beszélgetésekkel megemlékező Csokonai Színház a 2015/16-os programsorozat első estjén rendhagyó műsorral ünnepelte a színész 80. születésnapját, akinek sokéves munkásságát Debrecen városa 2016 áprilisában Pro Urbe Díjjal ismerte el.
(Kötő József: A színház Nagytiszteletű ura című tanulmányának felhasználásával)