Bartók Imre író veheti át először a Hazai Attila Irodalmi Díjat – jelentette be a márciusban alakult szakmai zsűri a 23. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon.
Bartók Imre 1985-ben született Budapesten, kisebb megszakításokkal azóta is itt él. 2003-tól 2008-ig az Eötvös Loránd Tudományegyetem filozófia szakán tanult, majd az esztétika szakon doktorandusz hallgató volt, nálunk itt olvashattok róla és tőle.
Művei:
Szépirodalom
Fém, regény, Kalligram Könyvkiadó, 2011
A patkány éve, regény, Libri Kiadó, 2013
A nyúl éve, regény, Libri Kiadó, 2014
A kecske éve, regény, Libri Kiadó, 2015
Goebbels, dráma, József Attila Kör (Melting Books), 2015
Irodalomtörténet
Paul Celan – A sérült élet poétikája, L’Harmattan, 2009
Rilke – Ornamentika és halál, L’Harmattan, 2011
A hamis Alef – Kezdet és temporalitás, L’Harmattan, 2014
Gyermek- és ifjúsági irodalom
Alfonz és az űrlények, Babilon, 2015
A Kortárs Írói Alapítvány Hazai Attila Emlékére 2012 őszén, az író halálának évében jött létre édesanyja, Hazai Éva kezdeményezésére. Az alapítvány célja a hagyaték gondozása mellett, hogy évente 500 ezer forint pénzjutalommal járó elismerésben részesítsen egy-egy pályakezdő, vagy középgenerációs írót, aki Hazai Attilához hasonlóan szuverén, újító, kísérletező és kockázatvállaló szerző, jelentős művel hívta már fel magára a figyelmet, és akire szintén jellemző a társművészetek iránti nyitottság, fogékonyság.
Az alapítvány elnöke Garaczi László író, a kuratórium tagja az alapító Hazai Éva, továbbá Németh Gábor és Podmaniczky Szilárd író. A díjazott kiválasztásában a kuratórium által felkért zsűri közreműködik, melynek tagjai Nagy Gabriella, Parti Nagy Lajos, Szegő János és Szilasi László.
A díjátadó április 29-én lesz a budapesti Nyitott Műhelyben.
Forrás: MTI, borító: Szőcs Petra