A Magyar PEN Club kedden megnyitotta új költészeti, képző- és fotóművészeti kiállítóterét, a Janus Galériát Budapesten, ahol először Kertész Dániel Írókportrék 1981–2008 című tárlatát láthatják az érdeklődők.
A Magyar PEN Club elnöke, Szőcs Géza tájékoztatása szerint a Janus Galériát fontos szellemi centrummá tervezik építeni, ami irodalmi szalonoknak, rendszeres vetítéseknek, kis koncerteknek ad majd helyet. A galéria elsősorban – ám nem kizárólag – a költészethez és költőkhöz kapcsolódó, képző- és fotóművészeti tárlatokkal kívánja megszólítani a publikumot.
A galériához tartozó két járdaszinti vitrinben egy-egy ismert kulturális személyiség ajánlásával rendszeresen két műtárgy (festmény, szobor, textil, fotó) lesz kiállítva; keddtől Stekovics Gáspár fotói láthatóak Törőcsik Mari ajánlásával.
A Magyar PEN Club reményei szerint a legismertebb magyar és külföldi alkotók – képzőművészek, írók, költők, zenészek, fotográfusok – állandó jelenléte olyan érdeklődést fog generálni, amely rövid időn belül szellemi fókuszpont-helyzetbe hozza a galériát – jelezte a PEN elnöke, hozzátéve: a galériához tartozó vetítő, a képző- és fotóművészeti könyvesbolt, illetve a földszinten működő kávéház csak tovább fogja növelni a hely vonzerejét.
Budapesten, a Kossuth tér 18. alatt megnyíló kiállító- és előadótér célja az is, hogy a maga eszközeivel javítsa a „nemzet főterének” szellemi vitalitását, mindennapi életének dinamikáját – közölte Szőcs Géza.
Kertész Dániel tárlatmegnyitóján összesen 45 magyar író és költő fényképét állították ki – többek között Csoóri Sándor, Esterházy Péter és Bereményi Géza portréit.
Forrás: MTI