Az Opus Mirabile a művészettörténeti szakma egyik legrangosabb elismerése, és kereskedelmi galéria most először került a méltányoltak közé: a Virág Judit Galéria a többszerzős művek kategóriájában vehetett át elismerést.
A 2016-ban megjelent művészettörténeti publikációk legjobbjait elismerő díjat a Magyar Tudományos Akadémia Filozófia- és Történettudományok Osztályának Művészettörténeti Tudományos Bizottsága adta át.
A díjat a bizottság elsőként 1994-ben ítélte oda a legjobb művészettörténeti publikációkért, azóta pedig minden évben titkos szavazással választják ki a szakma legjobbjait. A bizottság tagjai között olyan szaktekintélyeket találhatunk, mint Prékópa Ágnes, Szakács Béla Zsolt, illetve Zwickl András. Az elismerést korábban többször is a Magyar Nemzeti Galéria kiadványai nyerték el, idén azonban a Virág Judit Galéria a Berlin-Budapest 1919-1933 kiállításának katalógusáért vehette át a második helyezést.
A nagyszabású katalógushoz tartozó kiállítást, melynek kurátora Kaszás Gábor, Szeredi Merse Pál, Virág Judit és Kelen Anna voltak, még tavaly októberben tekinthette meg a nagyközönség. Az ingyenesen látogatható, 148 remekművet bemutató, három részes sorozat első állomásának fókuszában az akkoriban kulturális központként számon tartott Berlin és a magyar művészek kapcsolata állt. A tárlatot megelőző kutatások eredményeképp született meg a korszak avantgárd művészetét bemutató, díjat nyert katalógus, mely jelenleg is megvásárolható a galériában.
A kiállítássorozat novemberben a Párizs – Budapest tárlattal folytatódik, melyet hasonlóan intenzív kutatómunka előzött meg, így ismét nagyszabású műalkotásokra és művészettörténeti szempontból is kiemelkedő jelentőségű kiállításra lehet számítani.