Hangművészet, költészet, jelentésekkel teli tartalom – Kele Fodor Ákos új projektje ötvözi mindezt. A könyvinyl vizuális költeményeket jelent, ami az elektronikus zene és a versek integrálásával teremt a hallgató számára egy szinte e világon túli élményt. Az Echolália már csak arra vár, hogy elérhetővé válhasson a piacon.
Kele Fodor Ákos 2011 óta foglalkozik azzal, hogy létrehozza multimédiás műalkotását, az Echoláliát. A kiindulópontja az volt, hogy feltűnt neki, nincs a magyar elektronikus zenei világban kortárs versfeldolgozás. A meglévő adaptálások/remixek régi szövegekből készültek, a zenei aláfestésük pedig nem tükrözi a költemény jelentését, nem ad a dal által is érzelmi töltetet a műnek.
Az ötletgazda összefogott másokkal az alkotási folyamat során. Többek között felkért tíz tervezőgrafikust, hogy segítsenek a költemények létrehozásában, így téve a látható részeket is professzionálissá. Felkérte az egyik hazai gépzenei producert, Modeót, hogy adjon elektronikus zenei nyelvet néhány versének, hogy a dallamok ne pusztán csak aláfestő funkciót lássanak el. A felvételeken verset szavalva Lendváczky Zoltán és Tankó Erika hallhatóak. A Hooh Studio grafikusai megtervezték a könyvet és a lemez vizuális formáját, valamint az Echolália honlapját.
A műalkotás létrehozásába 800 ezer forintot fektetett be Kele Fodor Ákos irodalmi ösztöndíjaiból és önkormányzati támogatásokból. A két tárgy (kötet és lemez) prototípusai már elkészültek, így most ezek már sorozatgyártásra kész állapotban várnak.
Ahhoz viszont, hogy a vizuális költemény a befogadók kezébe kerülhessen, közösségi finanszírozásra van szükség, tehát az alkotók támogatókat várnak. Ha érdeklődsz mindez iránt, kattints ide, s járulj hozzá te is, hogy a projekt célba érjen!
A vizuális költeményeket tervező grafikusok: Bodolóczki Júlia Jula, Borzák Márton, Fekete Miklós, Herr Ágnes, Kiss Zsombor, Mayer Norbert, Serfőző Péter, Simon Péter Bence, Thury Lili.
Forrás: CreativeSelector, UrbnPlyr, borító: Echolália