Versterápiás csoportot indít Bóta Tímea pszichológus, a Nő a tükörben blog szerzője szeptembertől azok számára, akik szívesen foglalkoznak versekkel önmaguk megismerése céljából.
A rendkívül népszerű versmegosztó Facebook-oldalt gondozó pszichológus korábban nyíltan beszélt a blogján arról, hogy ő is azok közé tartozott, akik a verseket megérteni próbálták, és idővel sikerült is belegondolni a költők élethelyzetébe, meglátva az összefüggéseket. Ám a szeptembertől induló terápiáját már a következő gondolattal hirdeti: „Nem az a lényeg, mit gondol a költő, hanem hogy mit érzel Te.”
Szerinte fontos, hogy az emberek önmagukra figyeljenek, ne rágódjanak a múlton és a jövőn, a jelennek éljenek. A boldogságot akkor találhatjuk meg, ha saját magunknak igyekszünk megfelelni, és figyelmet szentelünk az érzéseinknek. Ez a célja a szeptembertől induló csoportnak is, hiszen a feldolgozott versek tükörként használhatók, szembesülhetnek a résztvevők a nehézségeikkel, feszültségeikkel, vágyaikkal, amiken dolgozni is fognak, és a költemények támaszt, inspirációt is nyújthatnak.
Versolvasás során az ember a már megfogalmazott vagy éppen formálódó kérdéseire keresi a választ – mondja Bóta Tímea –, s van, hogy a művek visszacsengenek, s meg is találják a helyüket a lélekben. Az „Esti szép” sorozat tehát egyfajta irodalomterápiaként értelmezhető.
Az első alkalom időpontja 2016. szeptember 5. (hétfő), 18 óra. A foglalkozás másfél óráig tart, a részvételi díj 3.000 forint. A terápia helyszíne a Van Egy Hely Budapesten (1085 Rökk Szilárd u. 11 / Fsz. 1. [11-es kapukód]). A csoportlétszám 6-12 fő lesz. Jelentkezni a bota.timea@gmail.com címen lehet, vagy ezen a telefonszámon: 30/2805001.