Amatőr és hivatásos alkotók számára kínál bemutatkozási lehetőséget a Hajdú-Bihar Megyei Őszi Tárlat, amelyre november 2-án és 3-án lehet beadni a 2015-nél nem régebben készített saját műtárgyakat. A kiállítás november 11-től tekinthető meg.
Hajdú-Bihar megye képzőművészeti életének meghatározó éves seregszemléje az 1950-es évek óta minden évben megrendezett Hajdú-Bihar Megyei Őszi Tárlat, amelyet idén a Nemzeti Művelődési Intézet Hajdú-Bihar Megyei Irodája, a Debreceni Művelődési Központ és a VOKE Egyetértés Művelődési Központja 2016. november 11. és december 12. között rendez meg Debrecenben, a Debreceni Művelődési Központ megújult Belvárosi Galériájában (Debrecen, Kossuth utca 1.).
A tárlat nyitott, a tartalmi és tematikai sokszínűség megőrzése mellett az amatőr és a hivatásos alkotók számára is bemutatkozási lehetőséget kínál. A kiállítás mindemellett fontos lenyomata a megye képzőművészeti fejlődésének, változásának.
A kiállításon részt vehet minden Hajdú-Bihar megyében élő amatőr és hivatásos képző- és iparművész, alkotónként – műfaji és tematikai megkötések nélkül – összesen három darab művel (érem maximum 5 darab), melyet kiállításra kész állapotban kell beadni (grafikákat keretezve, vagy 50×70 cm, vagy 70×100 cm üveggel ellátva, kisplasztikát nemes anyagból kivitelezve 80 cm maximális kiterjedéssel, festményeket és textileket vízszintesen max. 125 cm, függőlegesen max. 200 cm méretben). A kiállítás zsűrije a beadott sorozatokat megbonthatja. A beadott alkotások nem lehetnek 2015-nél régebbiek.
A műtárgyakat 2016. november 2-án és 3-án 11-18 óra között lehet beadni a debreceni VOKE Egyetértés Művelődési Központjában (4034 Debrecen, Faraktár út 67., 52/310-993).
Az amatőr alkotók számára november 4-én a zsűri tagjai szakmai konzultációt tartanak.
A zsűri az alkotóközösségek számára közösségi díjat, a Magyar Nyelv Napjához (november 13.) kapcsolódó alkotások alkotói részére külön díjat adhat ki. A Magyar Nyelv Napjának idei vezérgondolata: a látható nyelv.
Az alkotásokon maradandóan fel kell tüntetni az alkotó nevét, címét, a mű címét, méretét és technikáját, valamint az alkotás évét.