Magyar dokumentumfilm készült a 80-as, 90-es évekbeli hazai videojáték-fejlesztés történetéről. A hamarosan mozikba kerülő alkotás a világ legnevesebb fejlesztőit is lenyűgözte sztorijával.
Március végén, április elején mutatják be az ország több mozijában a Vakondok 4 – Végigjátszás című dokumentumfilmet. A film betekintést nyújt a vasfüggöny mögötti Magyarországra, ahol már a 80-as évek elején szervezett videojáték-fejlesztések folytak, miközben a világ többi részén még főleg csak otthoni hálószoba-fejlesztőkről beszélhettünk. A magyar fejlesztők munkáit szinte az egész világ ismerte, olyan kiadók adták ki a magyar játékokat, mint például a Commodore, Virgin, Activision, Sony. 1984-ben a The Times arról számolt be, hogy „a nyugati játékboltok letakarítják polcaikat, hogy elférjenek rajtuk a magyar játékok.”
A Matusik Szilárd által rendezett filmben közel 50 megszólaló mesél a korai fejlesztések körülményeiről, kihívásairól, sikereiről. Az első magyar videojáték-fejlesztők (például Mérő László) mellett több neves angol érintett is megszólal. Ian Livingstone is, aki a Fighting Fantasy (Kaland Játék Kockázat) címen megjelent könyveinek köszönhetően került kapcsolatba magyar fejlesztőkkel még a 80-as években. Később az Eidos elnökeként pedig már olyan játékok létrejöttét felügyelte, mint például a Tomb Raider vagy a Hitman. A film második felében a 90-es évek magyar sikereit is bemutatják.
A film bemutatásának pontos időpontjait és helyszíneit a Vakondok 4 honlapján jelentik be hamarosan. Aki szeretné jelezni az alkotóknak, hogy venne egy vetítést egy adott városba, az most megteheti a film honlapján keresztül. Ide kattintva pedig beleshetsz a kulisszák mögé, és megtudhatod, hogyan készült az alkotás.