Burai István, Debrecen egyik legjelentősebb festője tragikus hirtelenséggel hunyt el május 15-én, hétfőn. A művész 66 éves volt.
A festő- és grafikusművészt számos elismeréssel méltatták pályája során. Elnyerte egyebek mellett a Csokonai- és Holló László-díjakat, a Káplár Miklós-emlékérmet, Debrecen őszi és tavaszi tárlatainak különböző díjait, illetve az évtizedek során többször ítéltek neki jelentős művészeti ösztöndíjakat is.
Alkotásaival főként regionális tárlatokon vett részt, de sok más hazai helyszínen és külföldön is bemutatta a jellemzően expresszionista stílushoz kapcsolható munkáit. Szerepelt svájci, osztrák, lengyel, japán, amerikai és román kiállításokon, egyénileg és csoportosan egyaránt.
Burai István 1951. április 13-án született Debrecenben. Művészeti tanulmányait képzőművészeti szabadiskolában végezte. 1969 és 1985 között tagja volt a Medgyessy Ferenc Képzőművészeti Körnek és Stúdiónak, ahol Félegyházi László és Bíró Lajos voltak mesterei. 1988-tól a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete grafikus szakosztályának, illetve az Országos Választmánynak volt tagja.
1998-tól a Magyar Képző- és Iparművészek Szövetsége festő szakosztályának, 2002-től a Magyar Festők Társaságának lett a tagja. A Művészek és Műpártolók Debreceni Egyesületének az egyik alapítója, illetve az Ajtósi Dürer Grafikai Egyesületnek az alelnöke volt. 1990-tól 1993-ig, majd élete végén ismét a hajdúböszörményi Hajdúsági Nemzetközi Művésztelep vezetője volt, 2001-től 2005-ig a Hortobágyi Művésztelep vezetőjeként is tevékenykedett – derül ki az alkotó honlapjáról.