Indul a 2. Budapest Art Mentor program, amelynek a célja, hogy újabb kilenc képzőművésznek teremtsen lehetőséget a hazai és nemzetközi művészeti szcéna megismerésére, illetve az abba való sikeres belépésre.
Már lehet jelentkezni a második Budapest Art Mentor Képzőművészeti Programra, a szervezők 2018. július 7-ig várják a pályázatokat. A jelentkezők közül egy háromfős kuratórium dönti el, ki vehet részt az ingyenes képzésen 2018 őszétől. A döntőbizottság tagjai Ferenczy Bálint művészettörténész, Róka Enikő, a Fővárosi Képtár igazgatója, művészettörténész, valamint Tóth Csaba, az AMC Networks Central Europe ügyvezető igazgatója.
A mentorprogram két féléves időtartamú képzésből áll.
A program képzési része összesen 32 alkalmat ölel fel a két félév alatt: heti egy alkalom. Ezalatt a mentoráltak elsajátítják a szükséges kommunikációs készségeket, pénzügyi és jogi alapokat, megismerik a magyar és a nemzetközi szcéna viszonyrendszerét. Útmutatást és javaslatokat kapnak arra nézve, hogyan prezentálják magukat a célközönségüknek a mindennapi életben és az online világban, hogyan írjanak pályázatot és hol találhatóak a nekik szóló pályázatok. Milyen karrierutak állhatnak előttük és személyiségükből adódóan melyik a számukra megfelelő. Ezeket a szakmájukban vezető szerepet játszó oktatóktól sajátíthatják el.
Ez egy gyakorlati képzés, mely a művészek egyéni helyzetéből indul ki, az alkalmak interaktív jellegűek. Valós, az ő meglévő és vágyott karrierjükön alapuló gyakorlatokon keresztül építhetik fel az alkotók azt a karriermodellt, ami számukra a legjobban működik.
A program másik eleme a szűkebb értelemben vett mentorprogram, mely a mentoráltak és a mentorok közötti szoros munkán és kapcsolattartáson alapul.
A mentorok: Bérczi Linda, a Budapest Art Week igazgatója, Tóth Pál Sándor, art consultant, valamint Vékony Délia, művészettörténész.
A mentoráltak félévkor egy prezentáció formájában, év végén pedig egy csoportos kiállításon mutatkoznak be.
Csak azok jelentkezhetnek a mentorprogramra, akik képzőművészeti diplomával (felsőfokú szakirányú végzettség) rendelkeznek, még nem töltötték be a 40. életévüket és társalgási szinten beszélnek angolul.
A pályázat részletei itt érhetőek el.