Bő három hónap alatt egymillióan látták a Munkácsy 65 műalkotásából rendezett tárlatot a szentpétervári Ermitázsban, így az minden idők egyik leglátogatottabb magyar vonatkozású külföldi kulturális rendezvénye lett.
Az Ermitázs legrangosabb helyszínén, a Miklós-teremben állították ki a műveket.
Az április 23. és július 29. között bemutatott anyag Munkácsy Mihály korai népi életképfestészetét, a párizsi szalonképek világát és tájképfestészetét ismertette meg az érdeklődőkkel. Ez lett minden idők legsikeresebb Munkácsy-kiállítása, melyre a festmények a Magyar Nemzeti Galériából és Pákh Imre magánygyűjteményéből érkeztek.
„Ezt megelőzően eddig hat alkalommal – Munkácson, Csíkszeredán, Bécsben, Pekingben, Sanghajban és Moszkvában – rendeztünk külföldön a magyar festőóriás műveiből tárlatot, ami mind hatalmas siker volt, de 300 ezer látogatónál mindig megakadtunk.
Most végre sikerült elérni az egymillió fős álomhatárt.
Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság mellett ebben az időszakban rendezték meg a Nemzetközi Gazdasági Fórumot Szentpétervárott, és a Fehér éjszakák miatt is rengeteg látogató érkezett. Szabadidős program keretében így nemzetközi politikai vezetők, diplomaták, valamint több ezer prominens üzletember is felkereste a múzeumot” – emelte ki Pákh Imre műgyűjtő.
Tavaly Balmazújvároson, a Semsey Kastélyban volt látható egy hasonló léptékű válogatás az amerikai magyar üzletember, Pákh Imre gyűjteményéből. Az esemény fel is került a 2018 KULTkiállításai című listánkra. A példátlan szentpétervári sikernek köszönhetően a tervek szerint Munkácsy képei Párizsban és New Yorkban is láthatóak lesznek a jövőben.