Baranyai falvakba visz el utcaszínházat a RIOTE 2 egy európai partneri együttműködés keretében, melynek az eredményeit a színielőadásokon kívül fotókon, kerekasztal-beszélgetéseken és filmen is bemutatják július 16-án és 31-én.
Dunaszekcsőn és Beremenden rendezik a Köztér és Részvétel Utcaszínházi Konferenciát. A kétrészes rendezvénysorozat a vidéki kistelepülések kulturális életével és az utcaszínház témájával foglalkozik. Erről szólt ugyanis a RIOTE 2, az az Erasmus+ által támogatott európai partneri együttműködés, amelynek az eredményeit most a résztvevő országok közül Magyarországon mutatják be. A RIOTE a Rural Inclusive Outdoor Theatre Educationből képzett betűszó.
„Az utcaszínházban rejlő lehetőség érdekel minket, amivel új, nem feltétlenül színházlátogató közönséget érhetünk el” – olvasható a brit, olasz, román, szlovén és magyar társulatok közötti együttműködés honlapján. Magyarországról a Control Stúdió Egyesület és a Utca-SzAK vesz részt.
A brit minta alapján egy európai hálózat létrejötte a cél, amely a helyiek segítségével viszi el a minőségi előadásokat vidékre.
Beremenden az Ördögkatlan részeként a Kovácsműhelyben, Dunaszekcsőn a Lugio napok keretében az Örökségházban, illetve a Szerb Templom kertjében felállított szabadtéri színpadon rendezik az egész délután tartó eseményt. Két, az együttműködés részét képező kézikönyvnek is készül a magyar fordítása.
A kerekasztal-beszélgetések a Vidékjáró Színházi Kézikönyv és a Miért nem az utcán csináljuk körül forognak.
Beremenden a Madarak Tanácskozása közösségi alkotást adják elő Simon Balázs rendezésében. Dunaszekcsőn a Mágocsi Pajtaszínházi Csoport játssza az Özvegy Karnyónét. Az események záróakkordja egy három epizódból álló dokumentumfilm-csokor vetítése. Az első rész (fönt) a szlovén résztvevőt, a Kud Ljudot mutatja be.
Borítókép: fotókiállítás a RIOTE első programjáról, 2017-ből (riote.org)
Hozzászólások
A hozzászólások le lettek zárva.