Már március 11. óta zárva tart, de augusztus 20-án végre újra megnyitja kapuját a Ludwig Múzeum. A budapesti kortárs képzőművészeti intézménybe a nemzeti ünnepen a belépés idén is ingyenes.
A látogatók már augusztus 20-tól megismerhetik az Időgép című kiállítás anyagát. A tárlatra a múzeum gyűjteményéből válogatott Szipőcs Krisztina kurátor. A kiállítás a világjárvány rövid szünetében, rendkívüli körülmények között jött létre, így nem hagyhatta figyelmen kívül az elmúlt időszak tanulságait sem.
Olyan műveket válogattak be, amelyek a személyes, a művészi és a történelmi idő különböző aspektusait tárják a néző elé,
s maguk tekinthetők olyan időgépeknek, melyek lehetővé teszik a mentális utazást.
Szeptember 4-től megtekinthető az Art Collection Telekom gyűjteményéből rendezett Egyensúlyban című kiállítás.
Ez az anyag arra keresi a választ, hogy miként sikerülhet megtalálni és megtartani az egyensúlyt egy összetett és gyakran ellentétektől terhes valóságban.
A tárlaton többségében kelet-európai gyökerekkel rendelkező művészek alkotásai szerepelnek majd.
A BarabásiLab Rejtett mintázatok – A hálózati gondolkodás nyelve című kiállítása október 10-től látogatható. A kiállítás nagyrészt Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató tevékenységéhez köthető, az úgynevezett Barabási-hálózatokat felhasználó kutatások elmúlt 20 évét is bemutatja.
A hálózati vizualizáció alakulásának-fejlődésének nyomon követésével az átfogó módszer képzőművészeti alkalmazásához juthat el az érdeklődő.
A múzeum mindent megtesz a látogatók és a munkatársak egészségének megóvása érdekében, ezért arra kérik a látogatókat, hogy a kiállításokat maszkban látogassák. A kiállítóterekben a másfél méteres távolságtartás szintén javasolt. A jegyvásárlás online is lehetséges, ezzel szintén csökkenthető az érintkezések száma.
A nyitásig is elérhető a múzeum Lassú élet. Radikális hétköznapok című kiállításához kötődő microsite-ja.
Borítókép: Ludwig Múzeum, az Egyensúlyban című kiállításból