Széphalom néven irodalmi hangantológiát indított a Szimpla Kert. Babiczky Tibor, Cserna-Szabó András, Erdős Virág és Fehér Renátó műveit mesélő tárgyak segítségével lehet meghallgatni a Kazinczy utcában. A kezdeményezéshez egy különleges sör is kapcsolódik.
A Cserna-Szabó művészeti vezetésével megvalósuló projektben magyarul Grisnik Petra, Jéger Zsombor és Ónodi Eszter mondták fel a szövegeket, melyek hamarosan angolul is elérhetők lesznek.
A szövegek a Szimpla Kert különböző pontjain elhelyezett telefonkagylókból, illetve QR-kódok segítségével okostelefonról hangzanak el.

Cserna-Szabó szerint „egy romkocsma tárgyait múzeumi műtárgyakként kezelni, és azokhoz irodalmi guide-okat rendelni meglehetősen meghökkentő elképzelés, ezért tetszett. Ráadásul mindez magyarul és angolul is hallható lesz, így talán egy magyar kézműves söröket kortyoló külföldi turistához is eljuthat valami a kortárs magyar irodalomból.
Olyan írókat és költőket kerestem meg, akikről tudom, hogy van mondanivalójuk a jelenkor Budapestjéről.”
A Cserna-Szabó által felkért szerzők egy-egy, a Szimplában fellelhető tárgyat kiválasztva írtak új műveket.

Babiczky Tibor fejében elmondása szerint egy pillanat alatt összekapcsolódott egy szöveg a piros kisautóval, amit megpillantott, így született az Amikor Isten az időt csinálta… című novella. Erdős Virág minden ilyen „szövetségi offenzívának” híve.
Önálló munkái esetében is próbálja valamiképp „akadálymentesíteni” a szövegeihez való hozzáférést,
mert hisz abban, hogy a kortárs irodalom elemi érdeke, hogy nyisson potenciális fogyasztói felé. „Mikor felfedeztem egy Buddhát ábrázoló falfestményt, ráadásul a kép egyik sarkában egy »Budapest« feliratú táblával, akkor gyorsan le is csaptam rá, mert úgy éreztem, hogy ezen a metaforikus utaláson keresztül talán sikerül valamit érzékeltetnem abból, amit a változásra való totális képtelenségünkről és a megváltásra való eredendő alkalmatlanságunkról gondolok” – így lett ez a fal a 44 gondolatébresztő látvány ihletője.

Fehér Renátó azonnal a választott színész, Jéger Zsombor hangján képzelte el későbbi sorait.
Ehhez díszletként szolgált egy telefonfülke, mely a költő mindkét korábbi kötetének, a Garázsmenetnek és a Holtidénynek is fontos motívuma. „A Szimpla-fülke megviselt lakójának monológját akartam megírni” – nyilatkozta Fehér Renátó. A most született versciklus a Leggyakrabban tárcsázott szám címet kapta.

Az antológiához kapcsolódik a Reketye sörfőzde azonos nevű söre is – a láger sör receptjét Reketye-Trifán Zoltán külön a Széphalomhoz eszelte ki.
A Széphalom irodalmi hangantológia a Szimpla Kerten kívül meghallgatható és elolvasható a szimpla.hu/szephalom oldalon is.
A fotókat Todoroff Lázár készítette.