Életének 73. évében meghalt Zelei Miklós író, költő, újságíró. A család közlése szerint hosszan tartó, súlyos betegség után, csütörtök hajnalban érte a halál.
Zelei Miklós 1948. november 8-án Kiskunhalason született. A hetvenes években kezdte a pályáját. Irodalmi munkásságából tizenhét kötet született.
Kiemelkedő újságírói-szerkesztői tevékenysége elsősorban a Magyar Hírlaphoz, a Látóhatárhoz és a Délmagyarországhoz kötődik.
A rendszerváltás idején szerzőtársával, Gazsó L. Ferenccel közös tényfeltáró riportregényekben mutatta be az államszocializmus valódi arcát. A politikai pszichiátriáról szóló Őrjítő mandragóra című könyvük máig hivatkozási alapmű. Szintén Gazsó L. Ferenccel közösen írt Molnár Csilla szépségkirálynő öngyilkosságáról riportkötetet Szépséghibák címmel.

A kettézárt falu című szociográfiai dokumentumregénye négy kiadásban jelent meg és jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy megnyíljon az országhatár Nagyszelmenc és Kisszelmenc között. Az ikerfalu tragédiájából írott Zoltán újratemetve című színdarabját Vidnyánszky Attila rendezésében a Nemzeti Színház máig műsorán tartja.
Zelei Miklós költői, írói világát a tényszerűségre törekvés és a szürreális ábrázolás kettőssége határozza meg.
Munkásságát többek között Pro Literatúra Díjjal, Külhoni Magyarságért Díjjal, 2013-ban pedig a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével ismerték el.
Forrás: MTI és KULTer.hu, borítófotó: Bahget Iskander.