Korunk egyik legismertebb filmrendezője, Steven Spielberg a Warner Brothers stúdióval közreműködve készíti el első szuperhősfilmjét, amely a DC-univerzum Blackhawk című alkotását veszi alapjául a Variety értesülései szerint.
A közelmúltban debütált Ready Player One című film globális sikere után nem volt kérdés, hogy a stúdió továbbra is igényt tart Spielberg munkáira. A közönség és a kritikusok által is elismert virtuális kalandfilm ugyanis március vége óta világszerte 476 millió dollárt (120 milliárd forintot) keresett a mozikban. A rendező nyilatkozata szerint a korábbi pozitív tapasztalatai miatt örömmel dolgozik továbbra is a Warnerrel.
A Blackhawk képregény egy pilótákból álló elit katonai csapat vezetőjéről szól, aki a szakasszal együtt a második világháborúban harcol. Első megjelenése a régmúltra tekint vissza: 1941-ben debütált a Quality Comicsnél, 1967-ben pedig a DC Comics vásárolta meg a karaktereket. A filmadaptáció forgatókönyvét David Koepp írja, aki már többször dolgozott együtt a rendezővel, többek között a Jurassic Park-filmeken és a negyedik Indiana Jones epizódon is.
A rendező egyéb munkái miatt a megjelenés ideje egyelőre bizonytalan: Spielberg, aki már számos műfajban kipróbálta magát (így képregényfilmet is rendezett már: Tintin kalandjai), jelenleg az ötödik Indiana Jones-filmen dolgozik, ezt követően pedig a West Side Story forgatását tervezi majd.
Forrás: MTI