„Rendezd be Jimmyék kecóját!” felkiáltással indított közösségi finanszírozási kampányt egy fiatal hazai alkotócsapat, a NESSZ, hogy első bemutatójuk megvalósulhasson. Rekordidő alatt adta össze a közönség a színházi díszlet árát: február 7. óta mintegy 250.000 forintot ajánlottak fel a nézők.
Kevesebb, mint öt nap alatt gyűjtötte össze a NESSZ alkotócsoport azt az összeget, amely első színházi bemutatójuk, a Nézz vissza haraggal díszletéhez szükséges.
Egy nap alatt összegyűlt a célösszeg fele, tíz nap alatt pedig meg is haladták azt, szerdáig 136%-os eredménnyel.
Az előadás létrejöttét az NKA is támogatta, de a minőségi alkotómunkához szükséges anyagi háttér előteremtését közösségi finanszírozás segítségével szerették volna kiegészíteni. Ehhez a tavalyi évben indult előadóművészeti közösségi platformot, a StageHive-ot hívták segítségül. A szabályok szerint 21 nap áll rendelkezésre ahhoz, hogy a kampány indítói elérjék a célt, majd – siker esetén – újabb 15 nap arra, hogy „túlgyűjtsék” magukat.
A StageHive Magyarországról indult startup kezdeményezés, mely az előadóművészeti szcéna szereplőit, magánszemélyeket és intézményeket segít, hogy megtalálják egymást – nemzetközi viszonylatban. A platform emellett biztosítja a közösségi finanszírozási lehetőséget is.
A kampány célja, hogy a közönség támogatásával összegyűlt pénzből a csapat berendezhesse Jimmyék lakását.
Egész pontosan azt, hogy meg tudják venni a díszletelemeket, kellékeket, és jelmezeket vásárolhassanak. 555 eurót tűztek ki célul, a közösségi finanszírozás szabályainak megfelelően pedig cserébe változatos ajándékokat ajánlottak fel a támogatóiknak.
A köszönőajándék lehet személyre szóló videóüzenet, kitűző, az előadásra szóló jegy vagy akár próbalátogatás.
A Nézz vissza haraggalt Pigler Bence rendezi, a szerepeket Barna Zsombor, Osváth Judit, Pájer Alma Virág, Tzafetás Benjámin és Kerekes József alakítják. Barna Zsombor új szerepkörben is kipróbálja magát: nemcsak színészként van jelen, hanem fordítóként jegyzi a darabot.
„John Osborne 1956-ban írt, Dühöngő ifjúság című drámája az akkori fiatalság kilátástalan helyzetéről, egzisztenciális és morális válságáról szól.”
– írja a csapat az előadásról. „Természetesen sokat változott a világ az elmúlt 64 évben, de valahol mégis ugyanolyan maradt. Azt érezzük, hogy bár a mű nemigen tekinthető már kortársnak, a mondanivalója, az alapfelvetése igenis érvényes a mai fiatalságra, a mi generációnkra.”
Borítófotó: StagHive, NESSZ