Az élénk rózsaszín libikókák segítségével Mexikó és az Egyesült Államok határán keresztül együtt hintázhattak a kettészelt térség lakói, a Teeter-Totter Wall névre hallgató installáció elemeit ugyanis a kerítés lécei közötti résekbe helyezték ki.
Az akció 2019. július 28-án zajlott, amikor negyven percig felnőttek és gyerekek játszottak együtt.
Az ötlet idén elnyerte a londoni Design Museum 2020-as év legjobb dizájnjának járó Beazley-díját.
Ronald Rael építészprofesszor és Virginia San Fratello, aki dizájnt oktat a San José State Universityn, ötletükkel a határ mexikói oldalán Ciudad Juárezt kötötték össze a texasi El Pasóval. A két település gyakorlatilag teljesen összeér, ám elválasztja őket az országhatár.
Rael és San Fratello fejében már a 2016-os Secure Fence törvény után felmerült az ötlet, ekkor kezdődtek ugyanis a látványos határzárépítési munkálatok.
A mérleghinták színének is jelentősége van: a Ciudad Juárez-i falfestményekre utal, melyek a városban meggyilkolt nőknek állítanak emléket.
Ezek a gyilkosságok nem a nők személyével, hanem a város határon elfoglalt helyével függnek össze, ezzel van kapcsolatban ugyanis a drogháború és a megromlott közbiztonság.
A díjjal kapcsolatban Rael és San Fratello úgy nyilatkoztak, remélik, munkájuk párbeszédre és kapcsolatfelvételre bátorítja az embereket, és segít, hogy átgondoljuk a határok hatékonyságát. San Fratello úgy fogalmazott, hogy „mindannak fényében, ami az országban mostanában történt, egyre egyértelműbb, hogy nem falakat kell építenünk, hanem hidakat.”
Forrás: The Guardian, borítókép: Ronald Rael és Virginia San Fratello