Az eddig tizenötször átadott díj jelenlegi formájában biztosan megszűnik, a leányvállalat eladása miatt ugyanis Magyarországon nem használhatják tovább a nevet. Átveszi-e az új cégtulajdonos az irodalmi életben anyagilag is jelentős elismerés örökségét?
Az Aegon Irodalmi Díj tavaly újult meg, imázsában és a döntés folyamatában is változtattak a korábbi tizennégy év gyakorlatán. 2020 áprilisában Nádasdy Ádámnak ítélték oda az elismerést, a korábbi nyertesek között Takács Zsuzsa és Krasznahorkai László is szerepelt.
Azonban az anyavállalat, az Aegon N.V. 2020 novemberében eladta magyarországi leányvállalatait a bécsi székhelyű VIG (Vienna Insurance Group) cégcsoportnak. Így a magyar biztosító is a VIG leányvállalata lett.
Az Aegon nevet semmilyen összefüggésben sem használhatják tovább, és a társadalmi szerepvállalásáról is az új tulajdonos dönt.
A díj jövőjéről nem érkezett sajtóközlemény, a februárban szokásos jelöltlista sem futott be a szerkesztőségbe, ezért megkerestük a biztosítót. A társaság kommunikációsa elmondta, hogy büszkék arra, hogy a díj milyen rangos elismeréssé nőtte ki magát. Tizenöt év alatt közel félmilliárd forintot költöttek a kezdeményezésre, és szervezték a hozzá kapcsolódó eseményeket.
A folytatással kapcsolatban azonban semmiféle biztosítékot nem tudnak ígérni: „Társaságunk bármiféle kötelezettséget a jövőre nézve csakis az új tulajdonossal egyetértésben vállalhat, ezért vele együtt dolgozza ki a társadalmi szerepvállalását érintő kérdéseket.
Bízunk benne, hogy a magyar kultúra támogatása az új tulajdonos számára is értéket képvisel.”
– zárta a biztosító a választ.
Borítókép: Nádas Péter átveszi a díjat 2018-ban (fotó: Aegon Irodalmi Díj, Facebook)
Hozzászólások
A hozzászólások le lettek zárva.