A Petőfi Irodalmi Múzeum bejelentette a 2021 második felében Móricz Zsigmond- és Örkény István-ösztöndíjban részesülők névsorát. Írói tevékenységre tizenhárman, drámaírásra négyen kaptak támogatást.

Móricz Zsigmond irodalmi ösztöndíj
Az íróknak, irodalmároknak szóló Móricz Zsigmond irodalmi ösztöndíj célja, hogy tehetséges fiataloknak nyújtson segítséget a pályakezdéshez, kedvező feltételeket teremtve a magas színvonalú alkotótevékenységhez. A PIM honlapján található tavalyi ügyrend alapján egy éves alkotótervet kellett a pályázóknak leadniuk. A 125 érvényes pályamunkát először harmincra szűkítették, amiből a kuratórium legfeljebb tizenhármat választhatott.
A támogatottak névsora:
- Biró István
- Biró Zsombor Aurél
- Élő Csenge Enikő
- Gódza Csilla Boglárka
- Hegedüs Veronika
- Horváth Florencia Dorina
- Jánoki-Kis Viktória
- Kertész Dávid
- Locker Dávid Mátyás
- Nagy Lea
- Regős Mátyás
- Székely Márton Áron
- Székely Zoárd

Örkény István drámaírói ösztöndíj
A kezdeményezés a fiatal drámaírókat szólítja meg azzal a céllal, hogy segítse új magyar színművek létrejöttét, valamint lehetőséget adjon azon pályakezdő drámaírók részére, akik eddigi irodalmi vagy színházi munkájukkal igazolták vonzódásukat a műnemhez.
Az ösztöndíjra 1981. január 1-jét követően született drámaírók jelentkezhettek.
A jelentkezők az ösztöndíj folyósításának időtartama alatt nem részesülhetnek központi költségvetési forrásból finanszírozott ösztöndíjban vagy államilag finanszírozott alkotói támogatásban. A legfeljebb tizenkét hónapig járó ösztöndíjat maximum négy drámaíró kaphatja, szintén még a tavalyi ügyrend szerint.
A támogatott színdarabtervezetek:
- Darvasi Áron: Sündisznótánc
- Horváth János Antal: Csak egy kis munka
- Kondacs Gergely Pál: Bunker
- Szabó Róbert Csaba: Szeptember végén
A nyertes pályázókkal a PIM ösztöndíjszerződést köt. Az intézmény az ösztöndíjas jogviszony ideje alatt folyamatosan kapcsolatot tart az ösztöndíjasokkal, megjelenési, fellépési lehetőséget biztosít számukra, illetve lehetővé teszi a mentorprogramban való részvétel lehetőségét is. A 2020-ban bruttó havi 200.000 forintos támogatást jelentő ösztöndíjak idei összege az ügyrendekből és az eredményhirdetésből nem derül ki.
Forrás és borítókép: PIM
Hozzászólások
A hozzászólások le lettek zárva.