Fotókiállítással idézi meg az egykori balettintézet hangulatát a Magyar Táncművészeti Egyetem (MTE) és a Drechsler palota megújulásáért felelős kivitelező közös kulturális projektje. A szabadtéri installáció július 5-ig tekinthető meg a Szervita téren.
The Art Around us – Képek a volt Balettintézetből címmel rendezték tárlattá a fotó- és videósorozatot, mely a palota ikonikus volt funkciója előtt tiszteleg. A kiállítás egyúttal megörökíti az épület teljes újjáépítését megelőző, jelenlegi állapotát.

A projekthez az MTE művészeti vezetőjét, a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas Volf Katalin táncművészt és az egyetem tanítványait hívták segítségül.
A felújítás alatt álló balettintézet emblematikus helyszínein a miliő által inspirált mozdulatokat megvalósítva idézik fel a hosszú évtizedeket,
amikor itt működött a hazai táncművészet kiemelkedő képzési intézménye. A fiatal tehetségek bemutatásának köszönhetően Hargitay Olivér fotográfus sorozata nem merül el a nosztalgiában.
„1949-től egészen 2002-ig a Drechsler palota adott helyet az Állami Balett Intézetnek, az épület története összeforrott az intézménnyel, aminek köszönhetően mindmáig balettintézetként él a köztudatban.
A magyar balett kiemelkedő alakjai nevelkedtek e falak között,
a Magyar Táncművészeti Egyetem oktatóinak jelentős része is itt sajátította el azokat a szakmai alapokat, amelyeket most ők adnak tovább a jövő generációinak” – mondta Volf Katalin.

A Magyar Táncművészeti Egyetem az 1950-ben alapított Állami Balett Intézet jogutódja.
Az intézmény 1983-ban vált főiskolává, hét évvel később Magyar Táncművészeti Főiskolává nevezték át, 2017-ben pedig egyetemi minősítést kapott.

Az MTE-n általános és középiskolai, továbbá bolognai rendszerű felsőoktatási képzés folyik, így a hallgatók Bachelor of Arts szinten táncművész, illetve táncos és próbavezető, míg Master of Arts szinten táncpedagógus, klasszikus balettművész és néptánc művész szakokon tudják tehetségüket kibontakoztatni.
Fotók: Hargitay Olivér