Tavalyi aktív kutatói és rendezvényszervezői teljesítményéért a debreceni kötődésű Kertész Sándor kapja idén a Korcsmáros Pál-díjat. Az elismerést június 5-én a 17. Budapesti Nemzetközi Képregényfesztiválon a Dürer Kertben adja át a Korcsmáros család képviselője.
2021-ben Kertész Sándornak a Privát képregénytörténet: Keretek közt rajzolók címmel jelent meg könyve, valamint régi terve is megvalósult, ugyanis kulcsszerepet vállalhatott a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár tavaly nyílt képregénytárának kialakításában.

A Magyar Képregény Szövetség közleménye kifejti, hogy Kertész első karikatúrái már középiskolás korában megjelentek. Egyetemi tanulmányai alatt került közelebb a képregényhez kutatói oldalról, idővel a magyar képregénytörténetre kezdett fókuszálni.
1983-ban hozzájárult az első magyarországi képregénykonferencia szervezéséhez.
A Kísérleti Képregény Stúdiót 1985-ben alapította meg, első képregényes munkája 1987-ben egy német nyelvtant magyarázó kiadvány volt. Olasz kapcsolatai segítségével Kertész a modern képregénykészítés meghonosításában is részt vállalt. Két évvel később megalapította a Linea képregénykiadót, amely európai klasszikusokra és magyar kortársakra szakosodott, azonban ez az intézmény nem élte túl az újságterjesztés rendszerváltással járó átalakulását.

Képregénytörténeti kutatásai eredményeképpen 1991-ben az átfogó Szuperhősök Magyarországon könyvvel jelentkezett, melyet a Hajdú-Bihari Napló folytatásokban közölt. Nagyobb lélegzetű összefoglalót is tervezett, ez két részben valósult meg: a 2007-es Comics szocialista álruhában 1938-től 1989-ig, a 2017-es Pókember-generáció 1990-től egészen a megjelenéséig részletezte a magyarországi képregénytörténetet.
2021-es könyve, a Privát képregénytörténet: Keretek közt rajzolók részben interjúkon alapul, a saját megélései felől közelít a médiumhoz.
Forrás: Magyar Képregény Szövetség, a borítóképen Kertész Sándor a Volt egyszer egy képregény című filmben (forrás: Magyar Képregény Szövetség).
Hozzászólások
A hozzászólások le lettek zárva.