Szeptemberben a Christie’s londoni székházában bocsátják árverésre a Rolling Stones dobosának értékes könyveit és jazzrelikviáit.
Az aukciót két részletben tartják majd: az online árverést szeptember 15-29. között, az élő aukciót pedig szeptember 28-án szervezik meg. A Rolling Stones két éve elhunyt dobosának
jelentős, első kiadású művekből álló szépirodalmi gyűjteménye volt.
A modern műveket tartalmazó kollekció részeként Agatha Christie, P. G. Wodehouse és James Joyce regényei is új gazdára találhatnak, az aukció fénypontja mégis F. Scott Fitzgerald A nagy Gatsby című regényének dedikált példánya lesz. A szerző az MGM egyik forgatókönyvírójának, Harold Goldmannak dedikálta a kötetet, akivel az Oxfordi diák című filmen dolgozott együtt. Ezen kívül Sir Arthur Conan Doyle A sátán kutyája című regényének első kiadására is licitálhatnak az érdeklődők, amelyben az író egy rövid bejegyzése is olvasható a történet helyszínét képező Dartmoorról.
A dobos életrajzírója, Paul Sexton szerint Watts utazásai alatt sokat olvasott, és az irodalom fontos szerepet töltött be a felkészülésében. Sexton azt is elmondta, hogy a zenész nem anyagi okokból gyűjtött ritka kiadványokat, hanem
a könyvek felkutatása és megszerzése okozott számára örömet.
Watts jazzkollekciójára szintén lehet majd licitálni az aukción, amelyet a legfontosabb tételek New York-i, Los Angeles-i és londoni bemutatója előz majd meg. A zenész ugyanis kamaszkorától gyűjtötte a lemezeket, ez a szenvedélye pedig a Rolling Stones befutásával még nagyobb lendületet kapott. Sexton szerint a dobost a fellépők ruhái is vonzották, olyannyira, hogy ő maga is megszerezte az érdeklődését felkeltő ingeket.
A gyűjtemény részét képezik továbbá Watts kedvenc szaxofonosának, Charlie Parkernek a különleges relikviái is.
A zenész a Charlie Watts Quintet jazz-zenekar tagjaként egy Charlie Parker életműve előtt tisztelgő albumot is megjelentetett A Tribute to Charlie Parker with Strings néven, így az életművet ismerők számára kevésbé meglepő a Rolling Stones dobosaként ismert híresség jazz-rajongása.
A zenész mindemellett amerikai polgárháborús tárgyakat, dobfelszereléseket és régi autókat is gyűjtött. Meglepő módon azonban Watts értetlenül fogadta a Rolling Stones relikviái iránt mutatott érdeklődést, sőt, Sexton szerint kicsit bolondnak is tartotta az ilyen rajongókat.
Forrás: MTI, Borítókép: christies.com