Megérkezett a második single az Imitation – Takeucsi Kazuhiro japán producerrel együtt készített – új albumáról. A Point of No Return klipje a KULTer.hu-n látható először.
Pápai Zsanett és Gödri Bulcsu a weird pop, az indietronica, az art-pop és az elektronikus pop címkéket használják közösen szerzett zenéjükre. Így meséltek az új klip alkotói folyamatairól: „Miközben az ember valamilyen koncepció mentén dolgozik egy nagyobb lélegzetvételű anyagon – mondjuk egy albumon –, szinte mindig kiesik a kezéből valami teljesen más is. Aztán néha annyira beleszeretünk az ilyen spontán született dalokba, hogy muszáj azt integrálnunk a projektbe. Most is ez történt. Eredetileg egy remixet kellett volna készítenünk egy kedves producer barátunk számára, aztán annyira elmerültünk a saját ötleteinkben, hogy létrejött egy teljesen új dal.
A Point of No Return az egyetlen track az októberben érkező lemezről, amelyben nem használtunk hétköznapi zajokat.
Cserébe egy táncosabb elektronikus számot raktunk össze.”
Bulcsu fejében pörgött „egy hauntologikus, K-punk, neo-noir film, amit mindig összekevert a valósággal, ehhez akart egy party számot írni.” Zsanett pedig elmondta, hogy „a szöveg eredetileg egy roastnak indult, amit egy kedves (volt) barátomhoz írtam, aztán persze sok egyéb téma meg empátia és önkritika is belekeveredett.
A végeredmény egy hommage lett a saját magukról kialakított kép csodálatosságába belegabalyodott emberekhez,
avagy megemlékezés azokról, akik végül egyedül maradnak a tánctéren, és talán észre sem veszik. Sokunknak van hajlamunk a nárcizmusra, a kérdés az, hogy sikerül-e időben kiszabadulni az ördögi körből, vagy az végül mindent elnyel.”
A dalhoz brab_ra (Szilágyi Barbi) készített hipnotikus, vibráló, kaleidoszkópszerű vizuált, aki így mesél a közös munkáról: „A vizuális hangulatot úgy alakítottam ki, hogy visszaadjam azt a dal által felidézett elveszettségérzést, amely a ’90-es évek klubszcénájának a sajátja – mely
tele van extázissal, mégis mélabúval; vibrálással, de otthontalansággal.
Egy új értelmezési síkot akartam teremteni, de olyan módon, hogy közben illeszkedem a zene ritmikai és dinamikai íveihez, hangulati és érzelmi váltásaihoz.” A páros artworkként Eperjesy Ágnes fotóját választotta, mely szerintük tökéletesen megidézi a szám hangulatát.
Az Imitation és Takeucsi Kazuhiro Time Rhymes című új albumát október 18-án egy szűk körű, premier előtti eseményen mutatják be, mielőtt október 25-én hivatalosan is megjelenik.
Borítókép: Németh Imre