Vajon milyen társadalmi változások kellettek például a Jóbarátok sikeréhez? A Projektor – Beszélgetések a popkultúráról rendezvénysorozat következő alkalmának középpontjában a szitkom sorozatok állnak majd.
A zombiapokalipszis után ezúttal ikonikus kanapékra kalauzol a Projektor beszélgetéssorozat. A március 4-én, 18 órakor kezdődő esemény fő kérdése, hogyan változott meg a közösségek szerepe a népszerű tévés vígjátékokban. Sokan bármikor képesek idézni egy-egy emblematikus poént kedvenc szitkom szériájukból. Azon azonban ritkán gondolkodunk el, milyen társadalmi vetületei vannak az alapvetően szórakoztatásra szánt produkcióknak.
Hogyan lett a kertvárosi idill megjelenítésének egyik fontos műfaja a szitkom?
Miként reagált a műfaj a 20. század második felének társadalmi változásaira? És hogyan veszítette el fokozatosan a jelentőségét a család, és értékelődtek fel a baráti közösségek?

A szervezők a beszélgetés során elsősorban olyan sorozatokra támaszkodnak, melyek sokak számára ismertek, így többen tudnak kapcsolódni hozzájuk. A Jóbarátok, az Új csaj, az Így jártam anyátokkal, az Agymenők és A hivatal egyes jelenetei biztosan szóba kerülnek majd, de itthon ritkábban emlegetett, a műfaj története szempontjából azonban fontos darabokra is kitérnek majd. A beszélgetést a Projektor csapatából Vigh Martin filmkritikus vezeti, a diskurzust ezúttal Strausz László, az ELTE Filmtudomány tanszékének docense segíti szakértelmével.
Az esten nemcsak a sorozatok gondolatvilágát, hanem azok hangulatát is megidézik a szervezők,
így zenével, meleg teával, popcornnal és egy kötetlen hangulatú beszélgetéssel várják a résztvevőket. Az Újbuda Önkormányzata – B29 Ifjúsági Közösségi Tér támogatásával megvalósuló eseményen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A Facebook-esemény ide kattintva érhető el.
Borítókép: Projektor