Paolo Sorrentino új filmjével kezdődik november 8-án a 22. Olasz Filmfesztivál a budapesti Puskin Moziban.
Az olasz sztárrendező az idei cannes-i filmfesztiválon nagy visszhangot keltő filmdrámája mellett 12 kortárs olasz alkotást nézhet meg a hazai közönség eredeti nyelven, magyar felirattal a november 14-ig tartó 22. Olasz Filmfesztiválon, amelyre több alkotó is elkíséri filmjét.
Paolo Sorrentino, az Oscar-díjas A nagy szépség, az Ifjúság és Az ifjú pápa rendezőjének Parthenopé – Nápoly szépe című legújabb alkotása szülővárosában, Nápolyban játszódik, és az élet nagy kérdéseire keresi a választ olyan színészek segítségével, mint Gary Oldman, Celeste Dalla Porta, Silvio Orlando, Luisa Ranieri vagy Isabella Ferrari.
November 10-én Margherita Vicario első rendezését, a Berlinalén debütált Gloria! című filmet láthatja a közönség. Az 1700-as évek Velencéjének egyik leányintézetében játszódó alkotás az őstehetséggel megáldott Teresa történetét meséli el, aki az Ancien Régime beporosodott színpadán alkotja meg a lázadó, modern popzenét. A budapesti Svájci Nagykövetség együttműködésével bemutatott film
az idei Globo d’Orón elnyerte a legjobb első film és a legjobb zene díját, a Seattle International Film Festivalon pedig a zsűri nagydíját.
A vetítés után a közönség találkozhat a film főszereplőjével, Carlotta Gambával.
November 11-én a Jurico, egy külön világ című alkotás szerepel a műsorban. Hazájában a film az idei év legnagyobb olasz kasszasikere lett. A történet főszereplője, Michele Cortese tanító számára egy új világ nyílik meg, amikor a Rómában eltöltött 40 év tanítás után az Abruzzo Nemzeti Parkban lévő távoli faluban helyezekdik el. De mire beilleszkedne, kiderül: az iskolát lehet hogy be kell zárni. A vetítést követő közönségtalálkozón részt vesz Riccardo Milani rendező, akit az Atelier Fontana – A divat nagyasszonyai és a Bocs, hogy élek című filmek rendezőjeként ismerhet a magyar közönség.
November 12-én vetítik az Az a nyár Iréne-nel című, a Berlinalén debütált filmet. A történetben a 17 éves Clara és Iréne egy kórház által szervezett kiránduláson találkoznak. Mindketten megküzdöttek betegségükkel, együtt erősnek érzik magukat, és elszöknek egy távoli szigetre, ahol végre átélhetik az első igazi nyarukat. A vetítés után találkozhat a közönség Carlo Sironi rendezővel, akinek Napsugár című filmjét a magyar mozik is vetítették.
November 14-én lesz látható a JUNO11 forgalmazásában hamarosan a mozikba kerülő Pán – A belső sziget című dráma, amely 1918-ban, a háború utolsó napjaiban játszódik. Az Osztrák-Magyar Monarchia fiatal katonája – akinek alakját az első világháborúban elhunyt temesvári Pán Péter ihlette – átszakítja az olasz front szögesdrót-akadályát, és elmenekül a harcmezőről. A film képi világát Cosimo Miorelli hipnotikus, a természetet és a háborút megjelenítő festményanimációi gazdagítják. A vetítést követő közönségtalálkozón a film egyik rendezőjével, Gianfilippo Pedotéval lesz beszélgetés.
Borítókép: Parthenopé – Nápoly szépe
Forrás: MTI