Október 1-jén kezdődik a MagdaFeszt, a Csokonai Színház évi rendszerességgel szervezett programsorozata. A Szabó Magda előtt tisztelgő, női sorsokat, a női alkotók művészeti jelenlétét bemutató fesztivál a negyedik a sorban, és idén is öt napot ölel fel.
Ismét a nők irodalmi, művészeti jelenlétére, a női identitás mibenlétére, a női tapasztalatra és kifejezésmódra fókuszál a MagdaFeszt, bevonva a társművészeteket is.

A MagdaFesztre meghívást kapott a kortárs román színház egyik legizgalmasabb alkotója, Gianina Cărbunariu, a nagyváradi társulat pedig október 5-én a Csokonai Irodalmi Labor (CSIL) Pódiumtermében mutatja be a Cărbunariu szövege alapján készült, megtörtént esetet feldolgozó A tigris című előadást. Mockumentary play, írja darabja alcíméül Gianina Cărbunariu, aki egy bulvárhírré silányult valós esemény apropóján ír a kortárs európai társadalomról.
A Csokonai Színház két társulati tagja, Majzik Edit és Varga Klári is elhoz egy-egy Budapesten készült saját produkciót.
Majzik Editet Péterfy-Novák Éva A rózsaszín ruha című tárcanovelláiból készült, október 2-án játszott előadásban, míg Varga Klárit a Szent Margit életét feldolgozó Oldás-Áldásban október 4-én láthatja a közönség. A fesztivál vendége a Dumaszínház tagja, Ráskó Eszter is, aki NagyÁrpi című önálló estjével érkezik a cívisvárosba, amelyben kendőzetlenül mesél a nővé, partnerré, anyává válás rögös útjáról.

A Kőszegi Várszínház Grecsó Krisztián Vera című regényének színpadi adaptációjával érkezik a cívisvárosba. A Göttinger Pál rendezésében készült produkciót október 3-án láthatja a közönség a CSIL Pódiumtermében.
A MagdaFeszt képzőművészeti kiállításokkal, filmvetítéssel, beszélgetésekkel is várja az érdeklődőket.
A Nők a piacon című, október 4-én tartandó kerekasztal-beszélgetésen Halász Rita író-művészettörténésszel, Nagy Márta Júlia költővel és Nagy Lea költővel a könyvpiacon való érvényesülés lehetőségeiről beszélget Gemza Péter színházigazgató.
A Leopold Bloom-díjjal kitüntetett Németh Hajnal médiaművész Tar Sándor Szőke város című verse alapján készített filminstallációját hozza el. Maga az eredeti vers, ellentétben Tar szociografikus írásainak tárgyilagosságával, személyes hangon szól a társadalomról és a történelemről, amely egy német nő iránt érzett szerelem fényében tükrözi a világot.

Október 2-án 15 órától „A közönség jó! Ne félj semmitől.” címmel Szeleczky Zita életútjáról kezdődik beszélgetés a külföldön való művészi boldogulás nehézségeiről az emigrációba kényszerült magyar színésznő magánlevelezésének nemrég kiadott kötete alapján. Redline, Betti, Narancs útlevél, Vércsék. A Malter Vándor Filmfesztivál nőkről, serdülőlányokról mesélő rövidfilmjeiről Szénási Miklós író, újságíró és Váró Kata Anna esztéta beszélgetnek október 3-án 16 órától a CSIL Kiállítóterében.
A MagdaFeszt részletes programja a Csokonai Színház oldalán érhető el.
A borítókép forrása a vagy.hu, a többi képé a Csokonai Színház.